BLOG
Buradasınız: Anasayfa / BLOG
BLOG
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Web Tasarım Nedir?
Web tasarım nedir; Kısaca tanımlamak gerekirse internetin görünen yüzüdür diyebiliriz. Web tasarım, her web sitesinin ihtiyaçlarına ve ulaşılmak istenen kitlenin amaçlarına göre sıfırdan yapılır. İnterneti kullanan insanlar için görsellik oldukça önemlidir. Çünkü bu görsellik ne kadar kaliteli olursa bireyler, web sitenize o kadar yönelim göstereceklerdir. Tabii tasarımda sadece görsellik değil sitenin içeriği de önemli olmakta ve web sitesi tasarımının kalitesi açısından ikisinin entegre edilmesi gerekmektedir. Yani web sitesi tasarımında en önemli kural nedir derseniz, içerik ve web tasarım uyumudur diyebiliriz. Sonuç olarak web sitesi tasarımı sayesinde, internette yapılan bilgilendirme ve paylaşımlara en etkin yoldan ulaşma imkanı sağlanır.
Web Sitesi Nasıl Yapılır?
Herhangi bir bilgiyi, ürünü, hizmeti, kişiyi, kurumu, markayı vb şeyleri temsil edebilmesi amacıyla, internet ağının alt yapısında bulunan alana web sitesi denir. Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte web sitelerinde de oldukça yüksek bir artış görülmektedir. Günümüzde milyonlarca web sitesi vardır ve web siteleri sayesinde istediğimiz her bilgiye, her ürüne, her hizmete ve daha pek çok şeye ulaşabiliyoruz. Peki web site nasıl yapılır? Web sitesi yapma işleminde bazı aşamalardan geçmek gerekmektedir. Bu aşamaların neler olduğunu aşağıdaki başlıktan öğrenebilirsiniz.
Hosting Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Alan adınızı aldıktan sonra web sitesi kurulum sürecine başlarsınız. Ancak web sitesini yayına açabilmek için bir alana daha ihtiyacınız vardır. Web sayfalarınızı yükleyebileceğiniz, sitenizin çalışmasına yarayan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting ismi verilir. Bu hizmeti veren sunucular bilgisayarlardan daha da güçlü makinelerdir. Bu makineler günün her saatinde açık ve erişilebilirdir. Aksi takdirde web sitenizin internete bağlanması mümkün değildir. Bu nedenle hosting hizmeti alırken kesintisiz hizmet garantisi sağlandığından emin olmalısınız. Hosting firması seçerken karşılaşacağınız durumlardan biri de hosting fiyatlarının farklılığıdır. Bu da akıllara hosting fiyatları nasıl belirlenir sorusunu getirir.
En İyi İçerik Yönetim Sistemleri
Sitenizin içeriğini yönetmenizi sağlayan sistemlere içerik yönetim sistemleri denir. Web programlama dilleri arasında en yaygın kullanıma sahip olan dil PHP’dir. Bu yüzden içerik yönetim sistemlerinin çoğu PHP dili ile yazılmıştır. İnternet dünyasında ücretsiz ve açık kaynak koduna sahip pek çok içerik yönetim sistemi vardır. Peki en iyi içerik yönetim sistemleri nelerdir? Aşağıdaki başlıktan bu sistemlere ulaşabilirsiniz.
Google Reklam Maliyetleri Nasıl Düşürülür?
Google Ads reklamlarını oluştururken ve yönetim sürecinde dikkat etmeniz gereken noktalara nelerdir?
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın